Jak dbać o płaszcze zimowe?

Ciepły płaszcz zimowy jest koniecznością w naszym klimacie. Jednak, aby wyglądał jak najlepiej, a jednocześnie utrzymywał ciepło, musimy go odpowiednio czyścić, pielęgnować i przechowywać. Tylko wówczas przetrwa w dobrym stanie przez kilka sezonów, a nawet wiele lat. 

Ogólna pielęgnacja płaszcza zimowego 
Czyszcząc płaszcz zimowy zawsze należy przestrzegać zasad zawartych na metce. Na wszelkie zabrudzenia i plamy reagujmy od razu. Nie pozwólmy by brud i plamy wniknęły głęboko w strukturę tkaniny. Wówczas ich usunięcie będzie o wiele cięższe. Jeśli używamy lakieru do włosów, perfum lub wody kolońskiej, zastosujmy kosmetyki przed nałożeniem płaszcza, aby uniknąć uszkodzenia lub zabrudzenia materiału. Noszenie szalika nie tylko chroni szyję, ale może również zapobiegać plamom zabrudzeniom na kołnierzu płaszcza. Noszenie ciężkich toreb na ramię może niszczyć płaszcz ścierając materiał, a dodatkowo niektóre z toreb odbarwiają się powodując plamy na płaszczu. 

Powieśmy płaszcz na wytrzymałym drewnianym wieszaku z odpowiednią wyściółką, aby zachować jego kształt. Kiedy idziemy na imprezę przekręćmy płaszcz na lewą stronę, aby nieprzewidziane plamy zniszczyły podszewkę, a nie zewnętrzną stronę płaszcza. Po deszczowym dniu warto umieścić płaszcz w wentylowanym pomieszczeniu, aby dobrze wyschnął. Nie chowajmy go wilgotnego do szafy.

Czyszczenia płaszczy puchowych 
Chociaż możliwe jest czyszczenie puchu w domu, wymaga to szczególnej ostrożności, więc jeśli mamy jakiekolwiek wątpliwości, zanieśmy płaszcz do profesjonalnego czyszczenia. Pralka z ładowaniem od góry może uszkodzić kurtkę puchową. Przed wrzuceniem płaszcza do pralki musimy usunąć powierzchniowe zabrudzenia i błoto, zasunąć zamek, zamknąć kieszenie i odwróć płaszcz na lewą stronę. Konieczne jest użycie środka czyszczącego przeznaczonego do puchowej odzieży wierzchniej. Użyjmy odpowiedniej ilości detergentu do czyszczenia i ustawmy cykl prania na program zimny / delikatny.

Czyszczenie wełnianego płaszcza zimowego
Większość ubrań z wełny nie może być bezpiecznie prana w domu w i musi być oddana do profesjonalnego czyszczenia. Istnieje jednak kilka sposobów, dzięki którym możemy sprawić, że wełniany płaszcz zimowy, będzie wyglądał lepiej między wizytami w pralni. Używajmy specjalnych wałków do usunięcia włosów, sierści i kłaczków. Pozbądźmy się luźnych nitek i zmniejszmy zmechacenia za pomocą golarki do ubrań. Zastosujmy preparaty, które uchronią tkaninę przed szkodnikami takimi, jak mole. Przechowujmy płaszcz w specjalnym pokrowcu. Dzięki temu nie będzie się tak kurzył.

 

Zobacz również

Kontakt

Tel: 802 652 652

E-mail: kontakt@prywatyzacjadlaludzi.pl

Czasem warto oddać rzeczy do pralni, aby zajęli się nimi profeksjonaliści. Aktualnie jest mnóstwo szybkich i nowoczesnych metod czysczenia tkanin takich jak skóra czy zamsz. Jednak czasem warto posłużyć sie również domowymi sposobami i poradami. Zapraszamy!

 

przemysłowe rozwiązania dla pralnictwa