Jak łatwo wyczyścić skórę?

Czyszczenie skórzanych przedmiotów, w tym odzieży i tapicerowanych mebli to nie to samo, co czyszczenie przedmiotów wykonanych z innych materiałów naturalnych lub sztucznych. Skóra to materiał posiadający wyjątkowe cechy i wymagający szczególnej pielęgnacji. Niestety ulega zaplamieniu równie łatwo, jak inne materiały. Przedstawiamy kilka przydatnych wskazówek, jak bezpiecznie wyczyścić naturalną skórę i przywrócić jej piękno.

Pielęgnacja skórzanych rzeczy
Nigdy nie wystawiaj skórzanych mebli na bezpośrednie działanie promieni słonecznych, a jeśli często korzystasz ze skórzanych ubrań na słońcu, pamiętaj, że wymagają dodatkowej konserwacji, aby zachować je w dobrym stanie. Regularne czyszczenie skóry jest niezbędne, aby utrzymać jej atrakcyjny wygląd. Aby wyczyścić zabrudzoną skórę, musisz wykonać kilka czynności. 
Użyj mikrofibry lub innej miękkiej szmatki, aby usunąć brud powierzchniowy. Następnie zastosuj mydło nawilżające bezpieczne dla skóry, nanosząc je na odzież lub tapicerkę szmatką do czyszczenia skóry. Usuń pozostałości tego zabiegu, ale pod żadnym pozorem nie używaj wody, która bardzo źle działa na skórzane przedmioty. Przed użyciem jakiegokolwiek preparatu pielęgnacyjnego, przetestuj go w niewidocznym miejscu, aby upewnić się, że nie spowoduje uszkodzenia lub przebarwienia.

Usuwanie plam ze skóry naturalnej
Niezależnie od tego, czy masz skórzane meble, czy skórzaną odzież, istnieje duże prawdopodobieństwo, że w wyniku użytkowania pojawią się na niej plamy. Różne rodzaje plam i zabrudzeń wymagają różnych metod czyszczenia. Oprócz usuwania plam ważne jest, aby skóra była elastyczna i nawilżona, aby nie pękała ani nie wysychała. Przygotuj w słoiku roztwór składający się z 1 części białego octu na 2 części oleju lnianego. Zakręć słoik pokrywką i dobrze wstrząśnij, a następnie odstaw na 12 godzin. Właśnie stworzyłeś doskonały środek do pielęgnacji skóry. W przypadku dużych kawałków skóry, takich jak sofa, rozprowadź roztwór kolistym ruchem na całej powierzchni i dokładnie go wcieraj. Pozostaw go przez 10 minut, a następnie użyj miękkiej szmatki, aby wypolerować tapicerkę. Możesz przechowywać pozostały roztwór do późniejszego wykorzystania. Upewnij się, że używasz zawsze czystej szmatki, aby nie ryzykować przypadkowego poplamienia skóry. Jeśli nie masz pewności, jak wyczyścić skórzane rzeczy, możesz je zawsze oddać do pralni chemicznej, która wykona to zadanie za Ciebie. Większość pralni oferuje profesjonalne usługi czyszczenia skóry i zamszu, wykorzystując najnowsze innowacje, aby zapewnić najlepsze rezultaty.

 

 

Zobacz również

Kontakt

Tel: 802 652 652

E-mail: kontakt@prywatyzacjadlaludzi.pl

Czasem warto oddać rzeczy do pralni, aby zajęli się nimi profeksjonaliści. Aktualnie jest mnóstwo szybkich i nowoczesnych metod czysczenia tkanin takich jak skóra czy zamsz. Jednak czasem warto posłużyć sie również domowymi sposobami i poradami. Zapraszamy!

 

przemysłowe rozwiązania dla pralnictwa