Prawidłowe czyszczenie skóry i zamszu

Skóra i zamsz to drogie materiały, więc kupowanie skórzanych lub zamszowych ubrań i butów jest sporą inwestycją. Nic dziwnego, że chcemy jak najdłużej utrzymać je w idealnym stanie. Niestety, zarówno skóra, jak i zamsz są niezwykle trudne do czyszczenia. Mimo że są bardzo trwałe, czyszczenie ich w pralce i dużej ilości wody może spowodować nieodwracalne uszkodzenie materiału. Co możesz zrobić, gdy Twoja ulubiona skórzana kurtka lub zamszowe buty zabrudzą się i trzeba je odświeżyć? Oto pięć przydatnych wskazówek dotyczących właściwej pielęgnacji skóry i zamszu.

Nie używaj wody
Woda może powodować znaczne uszkodzenia zarówno skóry, jak i zamszu. Jeśli na ubraniu pojawi się zabrudzenie, musisz opanować w sobie odruch przetarcia go wilgotną ściereczką lub gąbką. Najlepsze, co możesz zrobić, aby pozbyć się brudu, to delikatne pocieranie plamy suchym ręcznikiem.

Zastosuj mąkę kukurydzianą
Ale co, jeśli musisz usunąć mokrą plamę, np. olej czy pot? Nie można używać wody, ale jest jeszcze coś, co zadziała niezwykle skutecznie. Mąka kukurydziana! Rozprowadź równomierną warstwę mąki kukurydzianej na plamie i pozostaw na kilka godzin. Mąka kukurydziana „wyciągnie” plamę z materiału. Następnie wszystko, co musisz zrobić, to wytrzeć mąkę miękką szczoteczką. Brzmi nieco dziwnie, ale czasami takie domowe sposoby są najlepsze.

Ratuj się parą wodną
Już wiesz, jak ważne jest unikanie wody w pielęgnacji skóry i zamszu. Okazuje się, jednak, że skóra jest w stanie poradzić sobie z niewielką ilością wody. Skórzanej kurtki czy torebki nie wrzucimy, co prawda do pralki, ale dobrym sposobem na ograniczenie ilości wilgoci jest czyszczenie parą. To również doskonały sposób na zapewnienie higieniczności skórzanych sof.

Gumki do mazania
Wiesz, jak można wytrzeć błąd na papierze za pomocą gumki do mazania? Cóż, te poręczne małe przedmioty dobrze sprawdzają się również w przypadku zamszu i skóry. Ale działają tylko w przypadku suchych plam. Następnym razem, gdy zauważysz ślad na zamszu lub skórzanej odzieży, weź gumkę z piórnika swojego dziecka. Delikatnie pocieraj plamę, aż zacznie znikać. Uważaj, aby nie trzeć zbyt mocno. W przeciwnym razie możesz zniszczyć materiał.

Szukaj profesjonalnej pomocy
Jeśli wszystkie powyższe kroki zawiodą, a nadal nie możesz pozbyć się plam i śladów, zanieś zamsz i skórzane przedmioty do profesjonalnego czyszczenia. Profesjonaliści są w stanie szybko i dokładnie wyczyścić skórzane rzeczy. Zwykle możesz odebrać swoje ubrania w ciągu dwudziestu czterech godzin.

Brudna skórzana kurtka lub zabłocone zamszowe buty? Nie rozpaczaj! Jak widać, istnieje wiele sposobów na czyszczenie skóry i zamszu bez użycia pralki! A jeśli wszystko inne zawiedzie, udaj się do pralni chemicznej.

 

Zobacz również

Kontakt

Tel: 802 652 652

E-mail: kontakt@prywatyzacjadlaludzi.pl

Czasem warto oddać rzeczy do pralni, aby zajęli się nimi profeksjonaliści. Aktualnie jest mnóstwo szybkich i nowoczesnych metod czysczenia tkanin takich jak skóra czy zamsz. Jednak czasem warto posłużyć sie również domowymi sposobami i poradami. Zapraszamy!

 

przemysłowe rozwiązania dla pralnictwa