Skuteczna walka z plamami

Kieliszek wina wylany przypadkowo na dywan. Nowa bluzka poplamiona sosem. Kanapa, którą Twoje dziecko artystycznie ozdobiło rozpuszczoną w rączkach czekoladą. Plamy są nieodłączną częścią naszego życia. Niektóre z nich łatwo usunąć. Z innymi trzeba walczyć długo i zawzięcie. Są i takie w walce, z którymi musimy polec. Przedstawiamy kilka prostych wskazówek, jak skutecznie walczyć z wszelkimi plamami, zarówno na naszych ubraniach, jak i innych tekstyliach domowych. 

Działaj rozważnie
Zanim wpadniesz na pomysł skorzystania z profesjonalnych usług pralni, zanim w Google wpiszesz frazę „usuwanie plam”, zanim wezwiesz w pani swoją matkę, weź głęboki oddech. Potrzebna będzie Ci miękka szmatka lub papierowy ręcznik. Nie biegnij od razu pod kran, by namoczyć ją w wodzie. Oprzyj się również pokusie, by zacząć wściekle szorować plamę. Pamiętaj, że Twoim celem jest pochłonięcie jak największej ilości płynu. Tarcie lub szorowanie rozprowadzi tylko plamę na większym obszarze i utrudni jej usunięcie. Połóż ściereczkę lub ręcznik na plamie i delikatnie dociśnij. Powtarzaj tę czynność czystymi, suchymi ściereczkami, aż większość płynu zostanie wchłonięta. Unikaj mocnego dociskania ręczników, dopóki na powierzchni plamy w dalszym ciągu będzie obecny płyn.

Nie używaj wody 
Woda to najlepszy sposób na wyczyszczenie wszelkich plam, prawda? Nie, to ogromny mit, który doprowadził do nieodwracalnego zniszczenia niejednego ubrania. Woda może uszkodzić niektóre włókna, przez co plama wydaje się jeszcze gorsza, niż na początku. Wełniany sweter albo dywan z wełnianych włókien bardzo źle zareaguje na próby wyczyszczenia go wodą, ale woda może nawet uszkodzić niektóre włókna bawełniane. Co najgorsze, woda rozrzedzi plamę, która już znajduje się we włóknach tkaniny i sprawi, że się powiększy. Przecież nie o to nam chodzi. 

Nie używaj odplamiacza i skorzystaj z usług profesjonalistów
Niezależnie od tego, czy odplamiacz znajduje się w butelce ze spryskiwaczem kupionej w sklepie, czy jest wykonany ze składników domowych, substancje chemiczne zmieszane z mokrymi plamami mogą zniszczyć materiał. Jeśli nie znasz cech danego materiału i nie wiesz, jak zareaguje na określone środki chemiczne, nie ryzykuj jego zniszczenia. Profesjonalni pracownicy pralni dysponują wiedzą, umiejętnościami i środkami, aby usunąć wszelkie plamy z każdej powierzchni. Uzbrojeni są w chemikalia, które są odpowiednie dla Twoich ubrań. Mogą pozbyć się plam nawet po ich wyschnięciu. Jeśli więc walka nie idzie po Twojej myśli, oddaj poplamione rzeczy do pralni chemicznej. 

 

Zobacz również

Kontakt

Tel: 802 652 652

E-mail: kontakt@prywatyzacjadlaludzi.pl

Czasem warto oddać rzeczy do pralni, aby zajęli się nimi profeksjonaliści. Aktualnie jest mnóstwo szybkich i nowoczesnych metod czysczenia tkanin takich jak skóra czy zamsz. Jednak czasem warto posłużyć sie również domowymi sposobami i poradami. Zapraszamy!

 

przemysłowe rozwiązania dla pralnictwa