Usuwanie plam z kawy z ubrań, dywanów i tapicerki

Jeśli jesteś jedną z wielu osób, które lubią wypić filiżankę kawy lub dwie rano oraz popołudniu, niewątpliwie doświadczyłeś nie raz, jak ciężkie do usunięcia bywają plamy z kawy. Napój ten ląduje na ubraniach, meblach lub dywanach, w wyniku intensywnego tempa codziennego życia i naszej nieostrożności. Na szczęście istnieją pewne domowe sposoby usuwania plam z kawy, które mogą uratować naszą odzież i inne tekstylia.

Kawa kawie nie równa
Okazuje się, że plamy z kawy nie jedno mają imię. Plama po zwykłej czarnej kawie bez dodatków wcale nie jest tak trudna do usunięcia, jakby się to mogło wydawać. Problemem staje się dodanie do napoju cukru lub innych substancji słodzących oraz śmietanki. Wówczas filiżanka kawy zawiera oleje, które szybko przylegają do tkaniny. Gdy kawa styka się z porowatą powierzchnią odzieży, powierzchnia zatrzymuje oleje, co prowadzi do przebarwień.

Usuwanie plam z kawy
Jak należy postępować z poplamionymi kawą rzeczami? Jeśli kawa rozleje się na meble, nie szorujmy powierzchni, ponieważ spowoduje to szybsze wchłanianie plam. Najlepiej wytrzeć rozlaną kawę czystym ręcznikiem lub papierowym ręcznikiem, a następnie zastosować delikatny detergent bezpieczny dla tkaniny za pomocą wilgotnej gąbki. Wystarczy pocierać delikatnie ruchem okrężnym, aż plama zniknie. Istnieją także inne sposoby usuwania plam z mebli, dywanów i ubrań, z wykorzystaniem rzeczy, które każdy z nas powinien mieć w domu. 

W przypadku plam po kawie, które pozostają na meblach po użyciu detergentów lub plam na produktach z mieszanki bawełny, wypróbujmy trochę białego octu. Na meble nałóżmy mieszaninę letniej wody i octu na plamę, używając gąbki, aby usunąć plamy. W przypadku odzieży i innych produktów z mieszanki bawełny, przepłukajmy plamę takim roztworem przed właściwym praniem. Większe plamy mogą wymagać moczenia odzieży przez noc w roztworze wody z octem proporcjach 1:3. 

Każda matka wie, jak wielozadaniowe są chusteczki dla niemowląt. Warto mieć je pod ręką, aby usunąć plamy z kawy. Chusteczka może fantastycznie wchłonąć rozlany płyn, dzięki czemu plama nie będzie tak potężna. Najważniejsze by zadziałać szybko i usunąć płyn zanim zacznie wnikać głęboko w włókna tkaniny. 

Na ratunek pralnia chemiczna!
Chociaż zabiegi domowe mogą pomóc natychmiast rozwiązać problem plam po kawie, najlepiej jest pozostawić bezpieczne usunięcie wszystkich plam profesjonalistom. Pralnie chemiczne szybko i profesjonalnie wyczyszczą nie tylko nasze ubrania, ale i dywany oraz tapicerkę, bez ryzyka ich uszkodzenia.

 

Zobacz również

Kontakt

Tel: 802 652 652

E-mail: kontakt@prywatyzacjadlaludzi.pl

Czasem warto oddać rzeczy do pralni, aby zajęli się nimi profeksjonaliści. Aktualnie jest mnóstwo szybkich i nowoczesnych metod czysczenia tkanin takich jak skóra czy zamsz. Jednak czasem warto posłużyć sie również domowymi sposobami i poradami. Zapraszamy!

 

przemysłowe rozwiązania dla pralnictwa