Właściwa pielęgnacja swetrów

Kiedy temperatura na zewnątrz spada, w naszej garderobie coraz częściej pojawiają się swetry. Każdy z nas ma z pewnością kilka, bez których nie może wyobrazić sobie przeżycia jesiennych lub zimowych chłodów, a i w lecie przydają się podczas chłodniejszych wieczorów. Odpowiednia pielęgnacja, czyszczenie i konserwacja sprawiają, że żywotność swetrów wydłuża się do dziesięciu lat. Z pewnością mogą nam one posłużyć nawet przez kilkanaście sezonów. 

Wyeliminuj zmechacenia
Chociaż w sklepach sprzedawane są specjalne golarki do ubrań, wcale nie musisz w nie inwestować, aby wyeliminować zmechacenia. Wykorzystaj jednorazową maszynkę do zgolenia nieestetycznych kulek i zmechaceń. Po prostu umieść ubranie na płaskiej powierzchni i używaj szybkich, krótkich, ostrożnych pociągnięć maszynki do golenia. Możesz także użyć nożyczek, aby odciąć większe kuleczki. Bez względu na to, z jakiej metody korzystasz, pracuj ostrożnie, aby nie uszkodzić tkaniny.

Napraw zaciągnięte nitki
Wyciągnięta nić na Twoim ulubionym swetrze może wyglądać nieestetycznie, zwłaszcza, jeśli powoduje, że okoliczne rzędy zaczynają się źle układać. Aby naprawić zaciągnięcie, ostrożnie rozciągnij materiał z powrotem do pierwotnego kształtu, a następnie użyj igły do szycia, aby popchnąć wyciągniętą nitkę do wewnętrznej części ubrania. Nadmierna ilość nitki zwiąż w węzełek i pomaluj przezroczystym lakierem do paznokci lub środkiem zapobiegającym strzępieniu, aby wiązanie było trwałe. Unikaj wycinania naciągniętej nitki, ponieważ może to spowodować powstanie dużej dziury w swetrze. Przecinając nitkę, niszczysz cały splot tkaniny. 

Nie wieszaj swetrów na wieszakach
Unikaj zawieszenia swetra w szafie, ponieważ może się zwyczajnie rozciągnąć i stracić kształt pod wpływem swojej wagi. Dzianinowe swetry lepiej przechowywać złożone w komodzie lub na półce w szafie. Aby powiesić sweter, nie powodując rozciągania, złóż go ramię w ramię i w ten sposób rozłóż na wieszaku, aby równomiernie rozprowadzić ciężar.

Wyczyść prawidłowo
Przed czyszczeniem należy zapoznać się z etykietami dzianinowych swetrów, aby nie spowodować szkód, stosując niewłaściwą temperaturę wody lub próbując je prać ręcznie. Zachowaj ostrożność podczas czyszczenia swetrów, aby zapobiec obkurczaniu się lub zanikaniu kolorów, a jeśli masz jakiekolwiek wątpliwości dotyczące pielęgnacji, zanieś je do profesjonalnego czyszczenia. Do pralni warto oddać zwłaszcza swetry wełniane. Ich właściwa pielęgnacja może, bowiem sprawiać sporo problemów. Pracownicy pralni z pewnością będą wiedzieli, jak sobie z nimi poradzić. 
 

 

Zobacz również

Kontakt

Tel: 802 652 652

E-mail: kontakt@prywatyzacjadlaludzi.pl

Czasem warto oddać rzeczy do pralni, aby zajęli się nimi profeksjonaliści. Aktualnie jest mnóstwo szybkich i nowoczesnych metod czysczenia tkanin takich jak skóra czy zamsz. Jednak czasem warto posłużyć sie również domowymi sposobami i poradami. Zapraszamy!

 

przemysłowe rozwiązania dla pralnictwa