Wskazówki dotyczące czyszczenia poduszek i poszewek na poduszki

Czysta poduszka i świeża pościel to zaproszenie na zasłużony odpoczynek po długim dniu. Każdego wieczoru śpisz na poduszce i cieszysz się niezliczonymi godzinami drzemki, ale możesz nie zdawać sobie sprawy z tego, co czai w poszewce i pod nią. Nawet najświeższe, pachnące poduszki mogą zawierać różnorodne substancje pochodzące z kontaktu ze skórą. Pot, sebum, produkty do pielęgnacji włosów i twarzy, makijaż, ślina. Wszystko to trafia na nasze poduszki i może prowadzić do powstawania plam i nieprzyjemnych przyżółceń. Chociaż ważne jest, aby okresowo wymieniać poduszkę, plamy nie oznaczają, że musisz ją od razu wyrzucić i kupić nową. Dzięki niektórym przydatnym wskazówkom dotyczącym czyszczenia możesz przywrócić poszewki i poduszki do idealnego, prawie nowego stanu.

Czyszczenie poszewek na poduszki
Najlepszym pomysłem jest oczywiście zdejmowanie poszewek na poduszki i czyszczenie ich oddzielnie od poduszek. Poszewki na poduszki wchodzą w bezpośredni kontakt ze skórą i włosami. Mają tendencję do szybszego żółknięcia, ponieważ zatrzymują wszelkie resztki. Przed wyczyszczeniem poszewki na poduszkę użyj mydła w płynie i nałóż je sztywną szczoteczką, aby usunąć pozostałości. W przypadku trudnego do usunięcia sebum i innych plam może pomóc niewielka ilość octu. Po usunięciu większości zanieczyszczeń, wrzuć poszewkę do pralki na gorący cykl, aby wyeliminować wszelkie pozostałości i przywrócić jej świeżość.

Pranie poduszek
Chociaż poduszki nie są zbyt trudne do czyszczenia, wymagają szczególnej uwagi ze względu na ich unikalny skład. Sprawdź etykietę na poduszce, aby uzyskać instrukcje dotyczące prania, a jeśli nie masz już etykiety, nie martw się, ponieważ większość syntetycznych i puchowych poduszek można prać w pralce. Aby poprawić możliwości czyszczenia pralki i detergentu, dodaj trochę gorącej lub wrzącej wody, trochę płynu lub proszku do prania i niewielką ilość wybielacza do wanny i namocz poduszki przez pół godziny. Następnie wrzuć poduszki do pralki. Wypełnienie poduszek może zatrzymywać detergent, więc użyj drugiego cyklu płukania, aby usunąć cały środek chemiczny z poduszki. 

Suszenie poduszek
Suszenie poduszek w suszarce jest zwykle bezpieczne, ale dobrze jest użyć najniższego ustawienia ogrzewania lub ustawienia suszenia powietrzem. Rozważ suszenie poduszek na świeżym powietrzu przez kilka dni, aby uzyskać świeżość i zapewnić usunięcie całej wilgoci, zapobiegając w ten sposób rozwojowi pleśni w ich wnętrzu.

Aby zachować świeżość poduszek, należy je czyścić kilka razy w roku, aby usunąć wszelkie nagromadzone pozostałości i plamy. Poszewki na poduszki warto natomiast zmieniać raz w tygodniu.

 

Zobacz również

Kontakt

Tel: 802 652 652

E-mail: kontakt@prywatyzacjadlaludzi.pl

Czasem warto oddać rzeczy do pralni, aby zajęli się nimi profeksjonaliści. Aktualnie jest mnóstwo szybkich i nowoczesnych metod czysczenia tkanin takich jak skóra czy zamsz. Jednak czasem warto posłużyć sie również domowymi sposobami i poradami. Zapraszamy!

 

przemysłowe rozwiązania dla pralnictwa